2016 Peterbilt 320 Front Loader, Cummins ISX12 Diesel Engine, Allison 45000 Automatic Transmission, 94,102 Miles, A/C, 66,000 GVW, Heil Half/Pack Front Loader, 40 Yard Gross Capacity, 8,000 lbs Arms Lifting Capacity, 18-20 Seconds Container Dump Cycle, Full Eject, Very Clean Ex-Gov't Truck
| Stock # | 15380 |
| Price | Call For Price |
| Year | 2016 |
| Make | Peterbilt |
| Model | 320 |
| Color | White |
| Odometer Reading | 94,102 |
| Hour Reading | 10,852 |
| Duty | Heavy |
| Class | 98 |
| Cab | Standard Cab |
| CDL Required | Yes |
| GVW | 66,000 |
| Front Axle | 20,000 |
| Rear Axle | 46,000 |
| Number Of Rear Axles | Tandem |
| Engine | Cummins ISX12 |
| Horsepower | 320 |
| Fuel Type | Diesel |
| Drive | 6x4 |
| Fuel Tank Capacity | 70 |
| Transmission | Allison 4500RDS_P |
| Suspension | Hendrickson Haulmaxx |
| Brakes | Air |
| Tires | Front: 425/65R22.5 Rear: 11R22.5 |
| Rear End Ratio | 5.25 |
| Air Conditioning | Yes |
| Power Steering | Yes |
| Make | Heil |
| Model | Half/Pack |
| Capacity | 40 YD |
| Length | 32'6" |
| Height | 13'6" |
| Width | 8'6" |
| Wheelbase | 208" |