2019 Mack MRU Front Loader, MP7 Diesel Engine, Allison 4500RDS_P, 99,234 Miles, A/C, 66,000 GVW, Inter-Axle Lock, Labrie Wittke Starlight Front Load Body, 40 Yard, Full Eject, Very Clean Ex-City Unit
| Stock # | 15403 |
| Price | Sold |
| Year | 2019 |
| Make | Mack |
| Model | MRU613 |
| Color | White |
| Odometer Reading | 99,234 |
| Hour Reading | 8,982 |
| Duty | Heavy |
| Class | 8 |
| Cab | Standard Cab |
| CDL Required | Yes |
| GVW | 66,000 |
| Front Axle | 20,000 |
| Rear Axle | 46,000 |
| Number Of Rear Axles | Tandem |
| Engine | MP7 |
| Fuel Type | Diesel |
| Drive | 6x4 |
| Transmission | Allison 4500RDS_P |
| Suspension | Spring |
| Brakes | Air |
| Tires | 315/80R22.5 |
| Air Conditioning | Yes |
| Power Steering | Yes |
| Make | Labrie |
| Model | Wittke Starlight |
| Capacity | 40 YD |
| Length | 32'10" |
| Height | 13'4" |
| Width | 8'6" |
| Wheelbase | 210" |