2016 Mack LEU613 Front Loader Garbage Truck, Mack MP7 10.8L, Allison 4500RDS_P Auto Transmission, 87,771 Miles, A/C, 66,000 GVW, New Way Mammoth 40 Yard Front Loader Body, 8,000 lbs Arms Lifting Capacity, 12 Seconds Container Dump Cycle, Full Eject, Very Clean Ex-City Unit
| Stock # | 15412 |
| Price | Call For Price |
| Year | 2016 |
| Make | Mack |
| Model | LEU613 |
| Color | White |
| Odometer Reading | 87,771 |
| Hour Reading | 10,161 |
| Duty | Heavy |
| Class | 8 |
| Cab | Standard Cab |
| CDL Required | Yes |
| GVW | 66,000 |
| Front Axle | 20,000 |
| Rear Axle | 40,000 |
| Number Of Rear Axles | Tandem |
| Engine | Mack MP7 10.8L |
| Horsepower | 345 |
| Fuel Type | Diesel |
| Drive | 6x4 |
| Transmission | Allison 4500RDS_P |
| Suspension | Spring |
| Brakes | Air |
| Tires | Front: 425/65R22.5 Rear: 11R22.5 |
| Rear End Ratio | 4.89 |
| Air Conditioning | Yes |
| Power Steering | Yes |
| Make | New Way |
| Model | 40FEL Mammoth |
| Capacity | 40 YD |
| Length | 32'6" |
| Height | 14'4" |
| Width | 8'4" |
| Wheelbase | 214" |