2018 CCC LET Rear Loader, Cummins L9N 8.9L CNG Engine, Allison 4500RDS_P Auto Transmission, 78,131 Miles, 60,000 GVW, Hendrickson Walking Beam Susp, Pak-Mor 25 Yard Rear Packer, Full Eject, Very Clean Ex-City Unit
| Stock # | 15388 |
| Price | Call For Price |
| Year | 2018 |
| Make | CCC |
| Model | LET |
| Color | White |
| Odometer Reading | 78,131 |
| Hour Reading | 8,085 |
| Duty | Heavy |
| Class | 8 |
| Cab | Standard Cab |
| CDL Required | Yes |
| GVW | 60,000 |
| Front Axle | 20,000 |
| Rear Axle | 40,000 |
| Number Of Rear Axles | Tandem |
| Engine | Cummins L9N 8.9L |
| Horsepower | 320 |
| Fuel Type | CNG |
| Drive | 6x4 |
| Transmission | Allison 4500RDS_P |
| Suspension | Hendrickson Walking Beam |
| Brakes | Air |
| Tires | 315/80R22.5 |
| Rear End Ratio | 5.57 |
| Air Conditioning | Yes |
| Power Steering | Yes |
| Make | Pak-Mor |
| Capacity | 25 YD |
| Length | 33'8" |
| Height | 11'6" |
| Width | 8'6" |
| Wheelbase | 212" |