2007 Ford F750 4x4 Single Axle Cab and Chassis, Cummins ISB Diesel Engine, Allison 3000RDS_P Automatic Transmission, Only 8,470 Miles, A/C, 33,000 GVW, 4x4, 262" WB, 150" CA, 238" CEF, Crew Cab - Seats 5, Very Clean Ex-Gov't Unit
| Stock # | 15423 |
| Price | Call For Price |
| Year | 2007 |
| Make | Ford |
| Model | F750 |
| Color | Blue |
| Odometer Reading | 8,470 |
| Duty | Heavy |
| Class | 7 |
| Cab | Crew Cab |
| CDL Required | Yes |
| GVW | 33,000 |
| Front Axle | 12,000 |
| Rear Axle | 21,000 |
| Number Of Rear Axles | Single |
| Engine | Cummins ISB |
| Horsepower | 245 |
| Fuel Type | Diesel |
| Drive | 4x4 |
| Transmission | Allison 3000RDS_P |
| Suspension | Spring |
| Brakes | Air |
| Tires | 11R22.5 |
| Rear End Ratio | 5.29 |
| Air Conditioning | Yes |
| Power Steering | Yes |
| Length | 35' |
| Height | 13'2" |
| Width | 8'6" |
| Wheelbase | 262" |
| Cab To Axle | 150" |
| Cab to End of Frame | 238" |