2011 Autocar Xpeditor Front Load Garbage Truck, Cummins ISL9 Diesel Engine, Allison 4500RDS_P Auto Transmission, 130,780 Miles, A/C, 71,000 GVW (20K Front, 40K Rear, + 11K Tag ), Inter Axle & Diff Lock, Amrep AMHFLPO-22 Front Load Body, 40 Yard, Full Eject, Very Clean Ex-City Unit
| Stock # | 15437 |
| Price | Call For Price |
| Year | 2011 |
| Make | Autocar |
| Model | Xpeditor |
| Color | White |
| Odometer Reading | 130,780 |
| Hour Reading | 12,074 |
| Duty | Heavy |
| Class | 8 |
| Cab | Standard Cab |
| CDL Required | Yes |
| GVW | 71,000 |
| Tag Axle | 11,000 |
| Front Axle | 20,000 |
| Rear Axle | 40,000 |
| Number Of Rear Axles | Tri |
| Engine | Cummins ISL9 |
| Horsepower | 345 |
| Fuel Type | Diesel |
| Drive | 6x4 |
| Transmission | Allison 4500RDS_P |
| Suspension | Hendrickson Haulmaxx |
| Brakes | Air |
| Tires | F: 315/80R22.5 R: 11R22.5 T: 225/70R22.5 |
| Air Conditioning | Yes |
| Power Steering | Yes |
| Make | Amrep |
| Model | AMHFLP0-22 |
| Capacity | 40 YD |
| Length | 33'2" |
| Height | 13' |
| Width | 8'4" |
| Wheelbase | 196" |