2011 CCC LET Rear Loader, Cummins ISL9 Diesel Engine, Allison 4500RDS_P Auto Transmission, 107,728 Miles, A/C, 60,000 GVW, Interaxle Diff Lock, Hendrickson Walking Beam Susp, Pak-Mor 25 Yard Rear Packer, Full Eject, Very Clean Ex-City Unit
***File photo, actual photos coming soon!
| Stock # | 15201 |
| Price | Call For Price |
| Year | 2011 |
| Make | CCC |
| Model | LET |
| Color | White |
| Odometer Reading | 107,728 |
| Hour Reading | 9,473 |
| Duty | Heavy |
| Class | 8 |
| Cab | Standard Cab |
| CDL Required | Yes |
| GVW | 60,000 |
| Front Axle | 20,000 |
| Rear Axle | 40,000 |
| Number Of Rear Axles | Tandem |
| Engine | Cummins ISL9 |
| Horsepower | 345 |
| Fuel Type | Diesel |
| Drive | 6x4 |
| Transmission | Allison 4500RDS_P |
| Suspension | Hendrickson Walking Beam |
| Brakes | Air |
| Tires | 315/80R22.5, 11R22.5 |
| Air Conditioning | Yes |
| Power Steering | Yes |
| Make | Pak-Mor |
| Capacity | 25 YD |
| Length | 33' |
| Height | 11'8" |
| Width | 8'6" |
| Wheelbase | 200" |