2011 Oshkosh H2723B H-Series Chassis, CAT C13 Drive Engine (470 HP), Allison 4500RDS_P Auto Transmission, 4x4, Only 7,480 Miles, 1,520 Engine Hours, 50,000 GVW (27K Front, 23K Rear), 6.14 Rear Ratio, Very Clean Ex-Gov't Unit
| Stock # | 14756 |
| Price | Call For Price |
| Year | 2011 |
| Make | Oshkosh |
| Model | H2723B |
| Color | Yellow |
| Odometer Reading | 7,480 |
| Hour Reading | 1,520 |
| Duty | Heavy |
| Class | 8 |
| CDL Required | Yes |
| GVW | 50,000 |
| Front Axle | 27,000 |
| Rear Axle | 23,000 |
| Number Of Rear Axles | Single |
| Engine | CAT C13 12.5L |
| Horsepower | 470 |
| Fuel Type | Diesel |
| Transmission | Allison 4500RDS_P |
| Suspension | Spring |
| Tires | 395/85R20 |
| Rear End Ratio | 6.14 |
| Air Conditioning | Yes |
| Length | 26'4" |
| Height | 11'10" |
| Width | 8'5" |
| Wheelbase | 164" |