2016 Caterpillar D8T Tracked Bulldozer, CAT C15 Diesel Engine, Tier 4 Final, 11,143 Hours, A/C, Waste Handler, Government Owned and Maintained
| Stock # | 15340 |
| Price | Call For Price |
| Year | 2016 |
| Make | Caterpillar |
| Model | D8T |
| Color | Yellow |
| Hour Reading | 11,143 |
| Engine | Caterpillar C15 |
| Fuel Type | Diesel |
| Air Conditioning | Yes |
| Length | 21'8" |
| Height | 11'10" |
| Width | 13'3" |