2004 Ford F750 Asphalt Pothole Patcher, Cat C7 Diesel Engine, Allision MD3560_P Auto Transmission, 93,244 Miles, A/C, 33,000 GVW, PB Loader Unibelt Patcher B-4, 4 Yard, Emulsion Sprayer 144-CS, 133 Gallon Tank, Heat Transfer Unit, 12 Gallon Solvent Tank, Spray System, Hose and Spray Wand, Vanair 125 UDECR Compressor, Very Clean Ex-Gov't Unit
| Stock # | 15129 |
| Price | Call For Price |
| Year | 2004 |
| Make | Ford |
| Model | F750 |
| Color | White |
| Odometer Reading | 93,244 |
| Hour Reading | 8,632 |
| Duty | Heavy |
| Class | 7 |
| Cab | Standard Cab |
| CDL Required | Yes |
| GVW | 33,000 |
| Front Axle | 12,000 |
| Rear Axle | 23,000 |
| Number Of Rear Axles | Single |
| Engine | CAT C7 |
| Fuel Type | Diesel |
| Drive | 4x2 |
| Transmission | Allison MD3560_P |
| Suspension | Spring |
| Brakes | Air |
| Tires | Front: 295/75R22.5 Rear: 11R22.5 |
| Air Conditioning | Yes |
| Power Steering | Yes |
| Make | PB Loader |
| Model | B-4 |
| Length | 23'6" |
| Height | 8'10" |
| Width | 8'4" |
| Wheelbase | 195" |