2023 Freightliner S2 106 35 Shuttle Bus, Cummins ISB 6.7L Diesel Engine, Allison 2500PTS Transmission, 70,894 Miles, A/C, 29,000 GVW, Glaval Legacy Shuttle Bus, 35 Seats, Wheelchair Lift, Card Table, Rear Storage Compartment, Very Clean Ex-Gov't Unit
| Stock # | 15490 |
| Price | Call For Price |
| Year | 2023 |
| Make | Freightliner |
| Model | S2 106 |
| Color | White |
| Odometer Reading | 70,867 |
| Hour Reading | 2,125 |
| Duty | Heavy |
| Class | 7 |
| CDL Required | Yes |
| GVW | 29,000 |
| Front Axle | 10,000 |
| Rear Axle | 19,000 |
| Number Of Rear Axles | Single |
| Engine | Cummins ISB 6.7L |
| Horsepower | 280 |
| Fuel Type | Diesel |
| Drive | 4x2 |
| Transmission | Allison 2500PTS |
| Suspension | Spring |
| Brakes | Air |
| Tires | 255/70R22.5 |
| Rear End Ratio | 4.33 |
| Air Conditioning | Yes |
| Power Steering | Yes |
| Make | Glaval Bus |
| Capacity | 35 Passengers |
| Length | 41'3" |
| Height | 11'6" |
| Width | 8'4" |
| Wheelbase | 300" |