2015 Ford F550 Bucket Truck, Ford 6.8L Gas Engine, Auto Trans, 91,789 Miles, A/C, Altec AT37-G Articulating Telescopic Lift, 42.5' Working Height, Continuous Rotation, 400 lbs Capacity, Single Man Basket, Storage Compartments w/ Shelves & Drawers, Very Clean Unit
| Stock # | 15439 |
| Price | Call For Price |
| Year | 2015 |
| Make | Ford |
| Model | F550 |
| Color | White |
| Odometer Reading | 91,749 |
| Hour Reading | 5,830 |
| Duty | Medium |
| Class | 5 |
| Cab | Standard Cab |
| CDL Required | Yes |
| GVW | 19,000 |
| Front Axle | 7,000 |
| Rear Axle | 13,660 |
| Number Of Rear Axles | Single |
| Engine | 6.8L |
| Fuel Type | Gasoline |
| Drive | 4x2 |
| Transmission | Auto |
| Suspension | Spring |
| Tires | 225/70R19.5 |
| Air Conditioning | Yes |
| Power Steering | Yes |
| Make | Altec |
| Model | AT37G |
| Capacity | 350 lbs |
| Basket | Single Man |
| Max Boom Length | 42.5 WH |
| Length | 14'10" |
| Height | 10' |
| Width | 8' |
| Wheelbase | 144" |