2024 International MV607 Single Axle Cab & Chassis, Purchased 11/2025, Full Factory Warranty, Cummins B6.7L Diesel Engine, Allison 2500RDS Auto Transmission with PTO provision, Only 126 Miles, A/C, 33,000 GVW, 6.14 Rear Ratio, 4x2, 204" Wheelbase, 138" Cab to Axle, 220" Cab to End of Frame, No FET!!
| Stock # | 15493 |
| Price | Sold |
| Year | 2024 |
| Make | International |
| Model | MV607 |
| Color | White |
| Odometer Reading | 126 |
| Hour Reading | 23 |
| Duty | Heavy |
| Class | 7 |
| Cab | Standard Cab |
| CDL Required | Yes |
| GVW | 33,000 |
| Front Axle | 12,000 |
| Rear Axle | 21,000 |
| Number Of Rear Axles | Single |
| Engine | Cummins B6.7 |
| Horsepower | 200 |
| Fuel Type | Diesel |
| Drive | 4x2 |
| Fuel Tank Capacity | 50 Gal |
| Transmission | Allison 2500RDS |
| Suspension | Spring |
| Tires | 11R22.5 |
| Rear End Ratio | 6.14 |
| Air Conditioning | Yes |
| Power Steering | Yes |
| Length | 27'4" |
| Height | 8'8" |
| Width | 8'6" |
| Wheelbase | 204" |
| Cab To Axle | 138" |
| Cab to End of Frame | 220" |