2011 Ford F550 Utility Truck, 6.7L Diesel Engine, Auto Transmission, 66,881 Miles, A/C, 19,500 GVW, Phenix Hi-Top Utility Body, Cummins Onan Generator (1,705 Hours), Kubota D722-ET04 Engine, Aux Hydraulic Tool Package, Outside & Inside Storage Shelves & Compartments, Roll-Up Rear Door, Very Clean Unit
| Stock # | 15501 |
| Price | Call For Price |
| Year | 2011 |
| Make | Ford |
| Model | F550 |
| Color | White |
| Odometer Reading | 66,881 |
| Duty | Medium |
| Class | 5 |
| Cab | Standard Cab |
| GVW | 19,500 |
| Front Axle | 7,000 |
| Rear Axle | 14,706 |
| Number Of Rear Axles | Single |
| Engine | 6.7L |
| Horsepower | 300 |
| Fuel Type | Diesel |
| Drive | 4x2 |
| Transmission | Auto |
| Suspension | Spring |
| Tires | 225/70R19.5 |
| Air Conditioning | Yes |
| Power Steering | Yes |
| Make | Phenix |
| Length | 23'4" |
| Height | 11' |
| Width | 8'4" |
| Wheelbase | 166" |
| Cab To Axle | 84" |
| Cab to End of Frame | 130" |