2015 Hino XJC700 Bucket Truck, Hino J05E-TP Diesel Engine, Auto Trans, 129,527 Miles, A/C, 19,500 GVW, Altec AT40M Articulating Telescopic Lift, 3,662 PTO Hours, 45' Working Height, Continuous Rotation, 400 lbs Capacity, Single Man Basket, Pistol Grip Upper Controls, (4) Hydraulic Outriggers, Storage Compartments, Clean Unit
| Stock # | 15511 |
| Price | Call For Price |
| Year | 2015 |
| Make | Hino |
| Model | XJC700 |
| Color | White |
| Odometer Reading | 129,527 |
| Hour Reading | 10,219 |
| Duty | Medium |
| Class | 5 |
| Cab | Standard Cab |
| GVW | 19,500 |
| Front Axle | 6,830 |
| Rear Axle | 13,660 |
| Number Of Rear Axles | Single |
| Engine | Hino J05E-TP |
| Horsepower | 210 |
| Fuel Type | Diesel |
| Drive | 4x2 |
| Transmission | Auto |
| Suspension | Spring |
| Tires | 225/70R19.5 |
| Air Conditioning | Yes |
| Power Steering | Yes |
| Make | Altec |
| Model | AT40M |
| PTO Hours | 3,662 |
| Capacity | 400 lbs |
| Basket | Single Man |
| Max Boom Length | 45' WH |
| Outriggers | 4 |
| Length | 20'4" |
| Height | 12'6" |
| Width | 8' |
| Wheelbase | 114" |