2007 Ford F550 Platform Lift, 6.8L Gas Engine, Auto Trans, Only 34,617 Miles, A/C, 19,500 GVW, Signalier ATR-41 Body, Articulating & Telscopic, 26'2" Horizontal Reach, 600 lbs Max Platform Capacity, Continuous Rotation, 41'4" Working Height, 800 lbs Material Handler, (2) Hydraulic Outriggers, Storage Shelves & Compartments, Very Clean Ex-City Unit
| Stock # | 15513 |
| Price | Call For Price |
| Year | 2007 |
| Make | Ford |
| Model | F550 |
| Color | White |
| Odometer Reading | 34,617 |
| Hour Reading | 7,748 |
| Duty | Medium |
| Class | 5 |
| Cab | Standard Cab |
| GVW | 19,500 |
| Front Axle | 7,000 |
| Rear Axle | 14,706 |
| Number Of Rear Axles | Single |
| Engine | 6.8L |
| Fuel Type | Gasoline |
| Drive | 4x2 |
| Transmission | Auto |
| Suspension | Spring |
| Brakes | Air |
| Tires | 225/70R19.5 |
| Air Conditioning | Yes |
| Power Steering | Yes |
| Make | Signalier |
| Model | ATR-41 |
| Capacity | 600 lbs |
| Max Boom Length | 41' WH |
| Outriggers | 2 |
| Jib | 800 Material Handler |
| Length | 24'6" |
| Height | 9'10" |
| Width | 8'2" |
| Wheelbase | 166" |