2021 Ford F600 4x4 Bucket Truck, Ford 6.7L Diesel Engine, Auto Transmission, 45,055 Miles, A/C, 22,000 GVW, 4x4, Altec AT48M, Articulating & Telescopic, Continuous Rotation, 400 lbs Platform Capacity, 47.5' Platform Height, 52.5" Working Height, 31.2' Max Side Reach, Altec Arm Jib - 1,100 lbs Capacity, (4) Hydraulic Outriggers, Very Clean Unit
***More photos coming soon!
| Stock # | 15512 |
| Price | Call For Price |
| Year | 2021 |
| Make | Ford |
| Model | F600 |
| Color | White |
| Odometer Reading | 45,055 |
| Hour Reading | 1,976 |
| Duty | Medium |
| Class | 6 |
| Cab | Standard Cab |
| GVW | 22,000 |
| Front Axle | 7,500 |
| Rear Axle | 15,500 |
| Number Of Rear Axles | Single |
| Engine | 6.7L |
| Fuel Type | Diesel |
| Drive | 4x4 |
| Transmission | Auto |
| Suspension | Spring |
| Tires | 245/70R19.5 |
| Air Conditioning | Yes |
| Power Steering | Yes |
| Make | Altec |
| Model | AT48M |
| Capacity | 400 lbs |
| Basket | Single |
| Max Boom Length | 52.5 WH |
| Outriggers | 4 |
| Jib | 1,100 lbs |
| Length | 25' |
| Height | 10'2" |
| Width | 8'2" |
| Wheelbase | 170" |