2012 Freightliner M2 Bradco Backhoe Truck, Cummins ISB Diesel Engine, Allison 3000RDS_P, 123,277 Miles, A/C, 26,000 GVW (Under CDL), Bradco 112255 Backhoe @ 1,425 Hours, PTO Driven Air Compressor @ 2,163 Hours, Service Body, Shelves & Drawers, Clean Ex-Public Utility Co. Unit
| Stock # | 15502 |
| Price | Call For Price |
| Year | 2012 |
| Make | Freightliner |
| Model | M2 |
| Color | White |
| Odometer Reading | 123,277 |
| Hour Reading | 11,054 |
| Duty | Medium |
| Class | 6 |
| Cab | Standard Cab |
| GVW | 26,000 |
| Front Axle | 10,000 |
| Rear Axle | 17,500 |
| Number Of Rear Axles | Single |
| Engine | Cummins ISB |
| Horsepower | 325 |
| Fuel Type | Diesel |
| Drive | 4x2 |
| Transmission | Allison 3000RDS_P |
| Suspension | Spring |
| Brakes | Air |
| Tires | 10R22.5 |
| Rear End Ratio | 5.22 |
| Air Conditioning | Yes |
| Power Steering | Yes |
| Make | Bradco |
| Model | 112255 |
| Length | 26'2" |
| Height | 9'8" |
| Width | 8'6" |
| Wheelbase | 174" |