2013 Ford F750 Hi-Rail Gear Truck, Cummins ISB 6.7L Diesel Engine, Allison 2500RDS Auto Trans, Only 19,663 Miles, A/C, 33,000 GVW, Delphi Body Challenger 3425 Platform Lift, 12' x 4' Lift, 1,000 Rated Load, 360 Degree Continuous Rotation, Storage Shelves and Compartments, Very Clean Unit
| Stock # | 15524 |
| Price | Call For Price |
| Year | 2013 |
| Make | Ford |
| Model | F750 |
| Color | White |
| Odometer Reading | 19,663 |
| Hour Reading | 4,137 |
| Duty | Heavy |
| Class | 7 |
| Cab | Standard Cab |
| CDL Required | Yes |
| GVW | 33,000 |
| Front Axle | 12,000 |
| Rear Axle | 21,000 |
| Number Of Rear Axles | Single |
| Engine | 11R22.5 |
| Horsepower | 240 |
| Fuel Type | Diesel |
| Drive | 4x2 |
| Fuel Tank Capacity | 50 Gal |
| Transmission | Allison 2500RDS |
| Suspension | Spring |
| Brakes | Air |
| Tires | 11R22.5 |
| Air Conditioning | Yes |
| Power Steering | Yes |
| Make | Delphi Body Challenger |
| Model | 3425 |
| Capacity | 1,000 lbs |
| Length | 29' |
| Height | 11'4" |
| Width | 8'2" |
| Wheelbase | 194" |